UUDISED

MindSpring programm lastevanematele

Kui pere kolib uude riiki, võivad vanemad seista silmitsi küsimustega, kuidas kasvatada lapsi ja teismelisi uues ühiskonnas, kuidas teha valikuid ja orienteeruda uute normide ning väärtuste vahel või kuidas tulla toime stressiga.

Vanemate toetamiseks nende küsimustega toimetulekul viis Vabaduse Kool koostöös Eesti Pagulasabiga läbi MindSpring grupiprogrammi. See on spetsiaalse ülesehitusega programm, mis aitab toime tulla raskuste ja igapäevaste väljakutsetega uues ja võõras riigis. Programm sisaldab kokku 8 kohtumist väikeses kuni 10-liikmelises grupis.

Peale nelja kohtumist jagas programmis osalenud lapsevanem Iryna oma muljeid: “MindSpringi programm on suureks toeks inimestele, kes on võõral maal! Esiteks sain aru, et peaaegu kõigil on samad probleemid. Meil on raske ennast leida ja mõista, mida laps tunneb. Kursus aitas mul mõista eestlaste mentaliteeti. Pööran nüüd rohkem tähelepanu lastele ja püüan vaadata olukorda läbi nende silmade. Olen tänulik kursuse korralduse ja treenerite tähelepanu eest.“

Kui sinu laps õpib Vabaduse Koolis ja tunned vajadust või soovi MindSpringi koosolekutel osaleda, täida lingil olev ankeet siin