UUDISED

Vabaduse Kooli õpilased kohtusid NASA astronaudiga

NASA astronaut ja USA mereväepiloot Nicole Aunapu Mann on Eestit külastamas ja Vabaduse Kooli õpilastel oli eile ainulaadne võimalus temaga kohtuda.

Aunapu Mann on esimene eesti juurtega astronaut, kes juhtis eelmisel aastal NASA missiooni rahvusvahelisse kosmosejaama ISS. Tema neljaliikmeline meeskond veetis orbiidil 157 päeva. Aunapu Mann liitus NASA-ga 2013. aastal, kui 6300 kandideerijast võeti astronautide 21. gruppi neli naist ja neli meest. Ta on teinud 147 lahinglendu Iraagi ja Afganistani sõjas.

Aunapu Manni isapoolse suguvõsa juured on pärit Hiiumaalt, kuid Eestis ei ole ta varem käinud. Koos teda reisil saatnud isaga käidigi esmalt Hiiumaal, et külastada Käina lähedal talukohta, kus 19. sajandil elasid nende esivanemad. Tartus ja Tallinnas kohtuti kooliõpilaste, poliitikute, peaministri ja presidendiga.